NVS9 Полициски камери што се носат на телото со опционален WIFI GPS

Краток опис:

Support OEM, welcome global agents to join us : )

Полициските камери кои се носат на телото е систем за видео снимање што вообичаено го користат органите за спроведување на законот за снимање на нивните интеракции со јавноста, собирање видео докази на местата на злосторството и познато е дека ја зголемува одговорноста и на службеникот и на граѓаните.


 • батерија: 3200 mAh мала моќност
 • време на снимање: 12 часа на 1080P
 • функции: поддржува WIFI GPS
 • Гаранција: 12 месеци
 • Тежина: 130 g
 • Екран: 2-инчен TFT LCD
 • Големина: 79*57*27 mm (В*Ш*Д)
 • СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ: HD камера за тело | USB полнач | USB кабел за полнење | Метална штипка од 360 агол | Упатство за употреба | Док
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Преглед:
  Камерите за носење на полициските тела е систем за снимање видео што вообичаено се користи од органите за спроведување на законот за снимање на нивните интеракции со јавноста, собирање видео докази на местата на злосторството и познато е дека ја зголемува одговорноста и на службеникот и на граѓаните. Со 2-инчен дисплеј, приклучен приклучок, IR светла, ласерско светло, вграден GPS, NVS9 може да ги исполни повеќето барања.

  NVS9-камера што се носи на телото

  Краток опис:
  Долг животен век на батеријата: 12 часа на 1080P

  Поддршка за рекродирање на двојна камера истовремено: Надворешна камера дититална 1280x720p/надворешна камера Дигитална 1920x1080p ДОАЃА…
  Ознаки на производот:TFT 2,0 инчен HD дисплеј / ГПСЛ Нумберент /1-вграден 2016 3 0061665.7

  NVS9 фотоапарати што се носат на телото Дијаграм на функциските копчиња
  Опис на изгледот:

  1. Фотоотпорник | 2. IR LED светло | 3. Микрофон | 4. ЛЕД Светло за полнење | 5. Објектив | 6. Копче за снимање аудио | 7. Прекинувач за видео резолуција | 8. ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ | 9. Полнење/WIFI индикатор | 10. Работен индикатор | 11. Звучник 12. Копче за ресетирање | 13. Слот за клип | 14. Приказ на екран | 15. Мени/Копче за потврда | 16. Копче горе/лево | 17. Копче надолу/десно | 18. Копче за назад | 19. USB порта | 20. Копче за снимање видео | 21. Фото копче | 22. Светло за полнење/ Копче за означување | 23. Док интерфејс

  Параметри на фотоапаратите за носење на телото на моделот NVS9:

  Избор на функција WIFI (опционално); GPS (опционално)
  Камера Камера од 32 мегапиксели со изборна снимка со рафал
  CMOS сензор CMOS
  Леќи Широк агол од 140 степени
  Екран 2-инчен LCD екран
  Складирање Вграден 32G/64G/128G (опционално)
  Батерија Вградена батерија од 3200 mAh
  Тежина 130 гр
  Големина 79*57*27 мм (В*Ш*Д)
  Оценка за IP IP67
  Инфрацрвена ЛЕР Работен опсег до 15 метри
  Ласерски покажувач ДА
  Бела светлина ДА
  Интерфејс USB 2.0
  PTT функција бр
  Работна температура -40~+60 Целзиусови степени
  Температура на складирање -20~+55 Целзиусови степени
  Видео формат H.265 / .MOV
  Видео резолуција 2304x1296p@30p; 1920x1080p@30p
  1280x720p@30p; 1280x720p@60p
  Формат на слика .JPEG
  Резолуција на слика 32 М(6144×3456 16:9)
  (5M/8M/12M/16M/32M/40M)
  Аудио влез Вграден микрофон
  Аудио формат ACC WAV
  Заштита со лозинка За да поставите администраторска лозинка за да дозволите бришење преку софтвер, корисникот може да ги гледа само видеата, но не може да ги избрише
  Заштита на податоци Потребен е одреден софтвер и лозинка за проверка на податоците во камерата
  Пред-снимање ≥ 50-ти претходно снимање
  Пост-снимање ≥ 40-ти пост рекорд
  Воден печат Кориснички ID (8-цифрен ID на уред и 6-цифрен полициски ID), печат за датум и време
  Snap Shot Снимајте слика додека снимате видео
  Снимање со едно копче Поддршка
  Режим на рафал Достапно
  Дигитален зум Достапно
  Брзо напред 2X,4X,8X,16X,32X,64X
  Премотајте назад 2X,4X,8X,16X,32X,64X
  Континуирано време на снимање
  (една батерија)
  14 часа на 720P @30fps;
  12 часа на 1080P @30fps;
  Статус на батеријата Приказ на екранот
  Предупредување за слаба батерија Бип предупредување
  Време на полнење 3,5 часа
  СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ HD камера за тело | USB полнач | USB кабел за полнење | Метална штипка од 360 агол | Упатство за употреба | Док
  ИЗБОРЕН Надворешна мини камера | Клип за појас за рамо

   

   Стандардна галантерија:

  * The CD disc is cancelled, We will provide a link to download for you, please contact us if you need the CD disc files.
  Полициска галантерија за фотоапарати со NVS9 на телото

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

 • whatsapp-home