• Квалитет

  Квалитет

  Нашата компанија има положено ISO 9001: 2008, CE, ROHS, ЕМС тест систем за сертификација и има висок квалитет на производите.
 • Сервис

  Сервис

  ние ќе ви одговори веднаш, во првите време, и да се обезбеди гаранција за производ, услуги и техничка поддршка.
 • ODM & ОЕМ

  ODM & ОЕМ

  Novestom поддржува дизајн и производство на ОЕМ и ODM производи.
Носење на телото КАМЕРА

NOVESTOM-NVS7

Носење на телото КАМЕРА

 • копчето од предниот запис: Со Преден LED | Копче за фотографирање: Посебни TPU материјал и лесно да притиснете | Дебелина на Школка: 2.8mm | GPS (во рок од 60 секунди) | Заштита на податоците: Корисникот не може да го избришете видео без PC софтвер. Исто така, видео и фотографии не може да се симне или избришани во WiFi APP. | Траење на батеријата: 13 часа (4 ниво LED индикатори) | Водоотпорен: IP67 | Други: микрофон, звучници, Вибратор Стелт режим: За да ги оневозможите сите ЛЕР и звук.
 • 8PORTS Docking станица

  NOVESTOM-NVS10-B

  8PORTS Docking станица

 • Сите-метална структура, трајни и тешки | Потполно компатибилен со USB 1.1, USB 2.0 и USB 3.0 приклучок | 8 фиксни слотови за полициски камери | L-тип на USB конекторот, постојано поврзани | 4pads за поддршка на докинг станица | 3 отвори за воздух на матичната плоча, ефективна контрола од прегревање | со главен прекинувач за вклучување / исклучување на целиот систем.
 • Дигитални докази Софтвер за управување

  NOVESTOM-системски софтвер

  Дигитални докази Софтвер за управување

 • Постои софтвер со лозинка за проверка на податоците во камерата и поставено ИД на уред и полицијата ID | Basic Settings | Внесете U-диск режим | Автоматско собирање | Автоматски upload | Автоматско полнење | USB 3.0 брзо да испраќате податоци преку софтвер демократите
 • сертификација

  Body Worn Camera and Docking Station ISO 9001-2008 certificate from Novestom
  EMC testing for NVS5 police body camera
  NVS7 Police Body Camera with WIFI GPS design
  EMC certificate for NVS7-wifi body worn police cameras
  NVS9 за Изглед патент
  CE certificate for NVS7 wifi police body camera